EN
عیوب قرارگیری متداول و تجزیه و تحلیل کیفیت پچ نمونه SMT (قرار دادن ماشین های pnp)
تاریخ ارسال: 2022-06-21 12:56:25 بازدید:4

عوامل کلیدی که بر کیفیت قرارگیری تاثیر می‌گذارند: نیروی قرارگیری، سرعت/شتاب قرارگیری، دقت قرار دادن ماشین قرار دادن، قطعات، خمیر لحیم کاری و PCB. هرچه قطعات کوچکتر باشند، دقت مورد نیاز پچ بالاتر است. خطاهای کوچک چرخشی یا انتقالی می تواند باعث شود که اجزا در جای خود قرار نگیرند یا حتی به طور کامل از پد خارج شوند. برای اجزای گام ظریف، خطاهای چرخشی بسیار کوچک احتمالاً باعث انحراف کامل اجزا و ایجاد پل می شود.


 نقایص رایج قرارگیری


عیوب SMD: اجزای از دست رفته، اجزای اشتباه، قطبیت معکوس قطعات، عدم رعایت حداقل فاصله الکتریکی و قطعات نامناسب.


1 افست


پدیده افست: اجزاء از پد منحرف می شوند (انحراف جانبی از 25٪ تجاوز نمی کند و وجه انتهایی نمی تواند منحرف شود). دلایل عبارتند از:


(1) مشکل قد


اگر PCB به درستی در دستگاه قرارگیری پشتیبانی نشود، فرو می رود، به طوری که ارتفاع سطح PCB کمتر از نقطه صفر محور دستگاه قرار می گیرد و باعث می شود که قطعات در موقعیت کمی بالاتر رها شوند. روی PCB که منجر به آزاد نشدن نسخه اصلی می شود. دقیق


(2) مشکل نازل


انتهای نازل فرسوده، مسدود یا با اجسام خارجی گیر کرده است، یا فشار هوای مکش نازل قرارگیری خیلی کم است. حرکت بالارونده یا چرخشی نازل قرارگیری صاف و آهسته نیست و در نتیجه بین زمان دمیدن و زمان نزولی سر قرارگیری ناهماهنگی ایجاد می شود. ناهماهنگی ناشی از مشکلاتی مانند موازی بودن میز و تشخیص ضعیف منشا نازل است.


(3) مشکلات رویه ای


پارامترهای برنامه ضعیف تنظیم شده اند و داده های مرکزی نازل و داده های اولیه دوربین سیستم تشخیص نوری به اندازه کافی دقیق نیستند.


راه های بهبود:


(1) بررسی کنید که آیا ریل راهنمای دستگاه قرار دادن تغییر شکل داده است و آیا قرار دادن PCB پایدار و صحیح است یا خیر.


(2) به طور منظم نازل مکش را بررسی و تمیز کنید، قطعاتی را که به راحتی پوشیده می شوند حفظ کنید و روی روغن کاری و نگهداری تمرکز کنید. جدول اشکال زدایی و تشخیص مبدا نازل.


(3) روش را اصلاح کنید تا پارامترهای پایگاه داده با پارامترهای شناسایی سیستم شناسایی مطابقت داشته باشد. و به موقع نتایج قرارگیری و چاپ فرآیند قرار دادن را بررسی کنید.


2 قسمت از دست رفته


پدیده: اجزاء در موقعیت پچ گم می شوند. علت:


(1) نشت هوا و مسدود شدن منبع هوا


پیری و پارگی لوله لاستیکی هوا، کهنه شدن و سایش آب بندها و فرسودگی نازل مکش پس از استفاده طولانی مدت باعث آزاد شدن فشار مدار منبع هوا می شود. یا گرد و غبار زباله و غیره باعث مسدود شدن نازل مکش می شود، به طوری که سر محل قرارگیری نمی تواند قطعات را با موفقیت جمع کند.


(2) مشکل تنظیم ضخامت


ضخامت قطعه یا PCB اشتباه تنظیم شده است. اگر کامپوننت یا PCB نازک‌تر و پایگاه داده ضخیم‌تر باشد، هنگامی که نازل در وصله قرار دارد، قبل از اینکه به موقعیت پد PCB برسد، قرار داده می‌شود و PCB در حال حرکت است. ، به دلیل عملکرد اینرسی باعث پرواز قطعات می شود


(3) مشکلات برد PCB


به عنوان مثال، تاب برداشتن برد PCB از خطای مجاز تجهیزات بیشتر است. یا قرارگیری نامناسب اجزای پایه نگهدارنده، قرارگیری ناهموار پایه های نگهدارنده، ارتفاع نامناسب، مسطح بودن نامناسب سکوی تکیه گاه میز کار و ... باعث ناهمواری ساپورت تخته چاپ شده و همچنین منجر به پرواز قطعات می شود.


راه های بهبود:


(1) به طور مرتب بررسی کنید که آیا نازل مکش تمیز است یا خیر. نظارت بر برداشت نازل را افزایش دهید، قطعات آسیب دیده ای که باعث مشکل منبع هوا می شوند را پیدا کنید و برای اطمینان از وضعیت خوب آنها را به موقع تعویض کنید.


(2) مشکل تنظیم ضخامت


پارامترهای پایگاه داده ضخامت را به تنظیمات مناسب تغییر دهید. با قیطان مناسب جایگزین کنید.


(3) مشکلات برد PCB


بررسی کنید که آیا برد PCB در فرآیند قبلی با الزامات کیفیت مطابقت دارد یا خیر، و PCB و نوار را جابه‌جا کنید. بررسی کنید که آیا پلت فرم کار با الزامات تولید مطابقت دارد یا خیر و تنظیمات و بهبودهای معقول را انجام دهید.


3 پرتاب


پدیده: در طی فرآیند تولید، پس از مکیده شدن مواد، چسبانده نمی شود بلکه در جعبه مواد یا جاهای دیگر قرار می گیرد. یا عملی را بدون انتظار انجام دهید. دلیل:


(1) مشکل نازل


مشکلاتی مانند تغییر شکل، انسداد و آسیب نازل مکش ممکن است باعث مشکلات زیادی مانند فشار ناکافی هوا، نشت هوا، بازیابی غیرقابل هزینه یا نادرست مواد و ناتوانی در عبور از دستگاه شناسایی شود.


(2) مشکلات سیستم را شناسایی کنید


دید ضعیف سیستم را شناسایی کنید. پس از استفاده از منبع نور سیستم دوربین نوری برای مدتی، شدت نور به تدریج کاهش می یابد و در عین حال مقدار خاکستری نیز کاهش می یابد. هنگامی که شدت منبع نور و مقدار خاکستری الزامات را برآورده نمی کند، تصویر شناسایی نخواهد شد. یا موارد مختلفی در سر لیزر وجود دارد که در شناسایی اختلال ایجاد می کند. همچنین می توان تشخیص داد که سیستم آسیب دیده است


(3) مشکل تنظیم برنامه


بررسی کنید که آیا برنامه ویرایش شده با تنظیمات پارامترهای مؤلفه مطابقت دارد یا خیر. مواد بازیابی باید در مرکز مواد قرار گیرد. اگر ارتفاع بازیابی نادرست باشد، یا بازیابی آفست یا بازیابی صحیح نباشد، سیستم شناسایی با پارامترهای داده مربوطه مطابقت نخواهد داشت، که باعث می شود سیستم شناسایی آن را به عنوان ماده نامعتبر تشخیص ندهد و دور بیندازد. ، یا تنظیمات پارامتر مؤلفه در برنامه ویرایش شده با تنظیمات پارامتر مانند روشنایی یا اندازه مواد دریافتی مطابقت ندارد، که باعث می شود مؤلفه بدون شناسایی کنار گذاشته شود.


(4) مشکل فیدر


به دلیل استفاده طولانی مدت یا عملکرد نامناسب فیدر، قسمت محرک فیدر فرسوده شده یا از نظر ساختاری تغییر شکل می دهد. پنجه به ساییدگی و پاره شدن ادامه خواهد داد. اگر گیره به طور جدی فرسوده شده باشد، پنجه نمی تواند نوار پلاستیکی قرقره را به طور معمول جدا کند، به طوری که نازل مکش به طور معمول نمی تواند کار برداشتن را کامل کند. اگر موقعیت فیدر تغییر شکل داده باشد، فیدر به درستی تغذیه نمی شود (مانند چرخ دنده ضامن دار فیدر آسیب دیده است، سوراخ نوار روی چرخ دنده ضامن دار فیدر گیر نکرده است، یک جسم خارجی در زیر فیدر وجود دارد. فنر کهنه است یا برق معیوب است)، جسم خارجی زیر آن وجود دارد


(5) مشکل مادی ورودی


مشکلاتی مانند بی نظمی و پین های نامرغوب مواد یا اجزای ورودی نیز باعث پرتاب مواد ناشناس می شود.


راه های بهبود:


(1) در نظارت بر پیکاپ نازل کار خوبی انجام دهید. نازل برداشت مسدود شده یا بد باید به موقع تمیز یا تعویض شود تا از وضعیت خوب اطمینان حاصل شود. هنگام نصب نازل باید به درستی و محکم نصب شود.


(2) گرد و غبار و کثیفی دستگاه را روی لنز، ورقه شیشه و بازتابنده سیستم شناسایی به طور مرتب تمیز و پاک کنید تا آن را تمیز و عاری از زباله نگه دارید و از تحت تأثیر قرار گرفتن منبع نور توسط گرد و غبار یا دستگاه ها جلوگیری کنید. به طور دوره ای بررسی های کالیبراسیون، مانند کالیبراسیون مجدد و تنظیم فوکوس دیافراگم را انجام دهید. هنگامی که شدت نور منبع نور برای شناسایی دستگاه بسیار ضعیف است، فقط منبع نور را می توان جایگزین کرد.


(3) هنگام نصب کوفیدر باید روی سکوی قسمت تغذیه به درستی و محکم نصب شود. قبل از نصب نوار، به دقت بررسی کنید که آیا چرخ پنجه فیدر فرسوده و تعمیر شده است یا خیر. اگر قابل تعمیر نیست باید به موقع تعویض شود. در تعمیر و نگهداری روزانه فیدر مانند تمیز کردن، تمیز کردن، روغن کاری و روغن کاری به خوبی انجام دهید.


(4) غربالگری و آزمایش دقیق مواد ورودی برای جلوگیری از استفاده از مواد اشتباه.


(5) داده های اولیه مربوط به دوربین باید به درستی تنظیم شوند. اگر خطایی وجود دارد، باید پارامترهای برنامه و جزء مانند موقعیت بازیابی را تغییر دهید.


86-15858886852 تلفن / WhatsApp / WeChat:
ایمیل:

[ایمیل محافظت شده]

اسکایپ:

[ایمیل محافظت شده]

اضافه کردن:

هانگژو / شنژن / هبی / پکن
(در صورت نیاز , از قبل تماس بگیرید

محصولات
خدمات
شرکت فناوری Wenzhou Hecan ، با مسئولیت محدود
پشتیبانی فناوری اطلاعات توسط
ما را دنبال کنید
حق چاپ © 2021 Wenzhou Hecan technology Co.، Ltd. بلاگ